ماکرون خواستار روابط راهبردی اروپا با ترکیه و روسیه

به گزارش تور اروپا ارزان، رئیس جمهوری فرانسه از اتحادیه اروپا خواست اقدام به احیای روابط بعد از جنگ سرد خود با روسیه نموده و روابطی راهبردی را با ترکیه و دیگر همسایگان نزدیک به خود از جمله در زمینه مسائل دفاعی در پیش بگیرد.

ماکرون خواستار روابط راهبردی اروپا با ترکیه و روسیه

به گزارش تور اروپا ارزان، به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه شدیدا خواستار اقدام اروپا برای دفاع از منافع راهبردی خود و نشان دادن استقلال مالی در پاسخ به وضعیت دفاعی و اقتصادی جدید جهان که حاصل ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا است، شد.

رئیس جمهوری فرانسه توضیح داد: اروپا مدت ها به حمایت های آمریکا متکی بوده است. با وجود آن که ائتلاف دفاعی ناتو مهم است، اتحادیه اروپا در عین حال احتیاج دارد که ظرفیت های دفاعی خودش را تقویت کند.

ماکرون در یک کنفرانس خبری در سفر به شهر هلسینکی گفت: این به نفع ما به عنوان اتحادیه اروپا است که روابطی راهبردی با ترکیه و همچنین با روسیه داشته باشیم؛ به نحوی که ثبات را در بلندمدت ایجاد کند و انسجام و قدرت بیشتری به وجود آورد.

رئیس جمهوری فرانسه توضیح داد: مساله این نیست که تحولات چند سال گذشته را فراموش کنیم و این درست نخواهد بود اما این یک مساله واقع گرایانه است که همکاری عمیق تری با یکدیگر داشته باشیم.

او توضیح داد که روسیه نیز باید پیشرفت هایی را در ارتباط با یک سری مسائل از جمله فرایند صلح اوکراین نشان دهد.

وی اضافه نمود: روابط اتحادیه اروپا با روسیه باید به روزرسانی گردد. درخصوص مسائلی مثل امنیت سایبری، روابط راهبردی و مسائل دفاعی ما می توانیم رئوس کلی یک روابط جدید را میان روسیه و اتحادیه اروپا در نظر بگیریم که مطابق با مسیری باشد که اروپا در پیش می گیرد. ثبات در کل منطقه به نفع ما است.

همچنین سائولی نینیستو، رئیس جمهوری فنلاند در این کنفرانس خبری با ماکرون گفت، خواستار تغییر در موضع روسیه نسبت به توافق های مینسک گردیده است؛ با این هدف که صلح را در شرق اوکراین برقرار سازد و این امر باید پیش از پیشنهاد روابط راهبردی جدید به روسیه محقق گردد.

او توضیح داد: روسیه خواستار روابط اقتصادی نزدیک تر با اروپا است اما ما نمی توانیم در عین این که مسأله اوکراین حل نگردیده باقی مانده، این کار را انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 119

به "ماکرون خواستار روابط راهبردی اروپا با ترکیه و روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون خواستار روابط راهبردی اروپا با ترکیه و روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید