پژمانفر: وظیفه خود می دانیم شکایت به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران (پانا) - رئیس کمیسون اصل 90 تاکید نمود با گذشت 7 سال از زمان دولت قبل ولی همچنان وظیفه خود می دانیم شکایت وارده به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم.

پژمانفر: وظیفه خود می دانیم شکایت به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم

به گزارش روابط عمومی حطب موتلفه اسلامی، نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی در نشست مجازی تحلیلی موضوعی معاونت سیاسی حزب موتلفه اسلامی به تببن وظایف کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پرداخت. وی در این نشست با اشاره به شکایات وارده از رئیس جمهوری، گفت: شکایتی که به کمیسیون اصل نودم از ایشان شده در موضوعات مختلف مطرح است و جمعیت زیادی نیز آن را امضا نموده اند. منتها همانگونه که در ابتدای سخنانم به وظایف کمیسیون اصل 90 اشاره کردم، وظیفه ما آنالیز عملکرد در موضوعات مختلف است اما شکایت وارده مربوط به مداخلات در موضوع ارز، موضوع بورس و ... است. بخشی از این مسائل به عنوان جزئی از این پفراینده در حال رسیدگی به آن هستیم و امیدوارم بتوانیم گزارشمان را در موعد مناسب به مردم اعلام کنیم. اگر فرایند آنالیز هایمان زمانبر باشد و تا زمان اتمام دولت آقای روحانی نتوانیم به جمع بندی برسیم وظیفه خود می دانیم که موضوع را ادامه دهیم. کما اینکه با گذشت 7 سال از زمان دولت قبل ولی همچنان وظیفه خود می دانیم شکایت وارده به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آخرین فرایند آنالیز شکایت جمعی از داوطلبان شرکت در کنکور نظام قدیم، گفت: در این رابطه وزیر علوم و همه مسئولین مرتبط با این موضوع را دعوت کردیم و مستندات از سوی آنها ارائه شد البته لازم به شرح است که این موضوع پیش از اینکه در کمیسیون اصل 90 مطرح گردد در کمیسیون آموزش مطرح شده بود و این کمیسیون به این نتیجه رسیده بود که ما نمی توانیم وزارت علوم و سازمان سنجش را الزام به برگزاری کنکور 1400 بر اساس نظام قدیم کنیم. در کمیسیون اصل 90 این موضوع را با توجه به مستندانی که دانش آموزان ارائه نموده بودند مورد آنالیز قرار دادیم و در آنالیز هایمان به ادله ای که بتواند وزارت علوم را ملزم به برگزاری آزمون 1400 بر اساس نظام قدیم نرسیدم.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این جلسه از وزیر علوم خواستیم با توجه به شرایط فعلی امروز کشور، کنکور سال 1400 را بر اساس نظام قدیم تمدید نمایند و وزیر علوم نیز پذیرفتند که این موضوع را در وزارت خانه مطرح نمایند و اگر در آنجا این مهم پذیرفته شد کنکور 1400 یکسال دیگر به شیوه نظام قدیم برگزار گردد که ظاهرا موافقت این وزارتخانه در راستای برگزاری به شیوه قدیم مورد موافقت قرار نگرفته است.

پژمانفر در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در واگذاری ها اهلیت حرفه ای و حقوقی افراد جایگاهی نداشته و فرایند واگذاری بنگاه های دولتی را به منشاء فساد تبدیل نموده است که از دو سمت مردم را تحت فشار قرار داده است، چرا کمیسیون اصل 90 مانع هدررفت سرمایه ها نشده است؟، گفت: طی چندماهی که از عمر مجلس یازدهم می گذرد به این امر ورود پیدا کردیم و کوشش کردیم اقتدار کمیسیون اصل 90 را با ارائه جدی مستنداتی که با پیگیری جدی این مباحث دارد به مخاطبین برسانیم و یک وظیفه جدی که برای این موضوع هست را اعلام کنیم.

وی ادامه داد: با کسانی که در این مهم تخلف می نمایند بدون شک و بطور جدی برخورد خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: اصل 44 یک فرصت بسیار خوبی برای نظام ما بوده که بدنه خودش را سبک و از تصدی گری ها خارج گردد و به حیطه حاکمیتی خود در حوزه نظارت و حمایت حرکت کند این فرصت متاسفانه به دلیل ضعف در قانون و هم سوء مدیریتی که در این حوزه وجود داشته به یک تهدید تبدیل شده و خاطره ای تلخی را برای مردم به جای گذاشته است.

پژمانفر تاکید نمود: ما نباید اجاره ادامه این راستا را بدهیم و باید اتفاقات گذشته را بازنگری کنیم، البته به این معنا نیست که ما برای سرمایه گذاران نگرانی ایجاد کنیم بلکه ما کوششمان این است که برای کسانی که سرمایه گذار واقعی هستند و بنایشان به این است که در کنار سودی که می برند، بتوانند فراوری، اشتغال و چرخه اقتصاد را جلو ببرند ما حمایت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اما متاسفانه بعضی کسانی که در گذشته وارد این موضوع شدند اهلیتشان برای تصدی گری این موضوع احراز نشده و به همین دلیل نیز شاهدیم که در نوع مدیریت ها مجموعه هایی که با فراوری و نیروی بسیار بالا در حال فعالیت بودند رو به افول رفته و این واحدها با مسائل زیادی روبرو شدند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1315

به "پژمانفر: وظیفه خود می دانیم شکایت به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژمانفر: وظیفه خود می دانیم شکایت به دولت قبل را به قوه قضائیه ارائه دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید