گله رییس صداوسیما از موج سازی ها برای حداقل خطاها روی آنتن

به گزارش تور اروپا ارزان، رئیس صداوسیما حفظ مرجعیت این رسانه نزد مخاطبان را ارزشمند خواند و گفت: رسانه های معاند به کمتر از حذف ما رضایت نمی دهند و اکنون برای کوچک ترین موضوع روی آنتن و حداقل خطای رسانه ای، موج سازی می نمایند و به دنبال ضربه زدن به مرجعیت رسانه ملی هستند.

گله رییس صداوسیما از موج سازی ها برای حداقل خطاها روی آنتن

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صداوسیما، عبدالعلی علی عسکری در در نخستین جلسه مشترک با اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم، این ملاقات را در راستای رسالت صداوسیما در مقام دانشگاه عمومی و ارتباط با دستگاه های ذی ربط در امر آموزش عالی و آموزش وپرورش ارزیابی کرد و گفت: شاید در ظاهر رسانه ملی در جنگ نظامی حضور ندارد، اما شرایط به گونه ای است که ما خود را در صلح مسلح می بینیم و در جنگ نابرابر رسانه ای و نرم، خود را آماده مبارزه نموده ایم و دائم در این میدان در حال رویارویی هستیم.

وی اضافه نمود: با وجود هجمه های فرهنگی و عملیات روانی دشمن، صداوسیما همچنان در رأس اعتماد مردم واقع شده است و در میدان مبارزه جنگ نرم، پایدار و راسخ به راهش ادامه می دهد.

رئیس صداوسیما، فضای کنونی رسانه ای دنیا را فضایی بدون مرز دانست و گفت: سازمان صداوسیما در فضای رسانه های برودکست همیشه با هجوم شبکه های ماهواره ای روبرو است و درحالی که هیچ کشوری حتی با دو شبکه معاند در بیرون مرزهایش روبرو نیست، 270 شبکه ماهواره ای به زبان فارسی و قومیتی (140 شبکه قومیتی و 130 شبکه فارسی زبان) با تکیه بر حمایت های مالی علیه نظام اسلامی، محتوا فراوری می نمایند و صداوسیما در این جنگ نابرابر رسانه ای، یک تنه ایستاده است.

علی عسکری توضیح داد: طراحی آمریکایی ها برای زمین زدن رسانه ملی، کوشش برای پیشبرد راهبرد فروپاشی از درون و جنگ فرهنگی و قومیتی است، اما همان طور که موشک های ایران در مقابل ناوگان عظیم دریایی آمریکایی ها رعب آورند، ایستادگی ما نیز در مقابل این همه هجمه، نتیجه بخش بوده است.

رئیس صداوسیما حفظ مرجعیت صداوسیما نزد مخاطبان را ارزشمند خواند و گفت: رسانه های معاند به کمتر از حذف ما رضایت نمی دهند و اکنون برای کوچک ترین موضوع روی آنتن و حداقل خطای رسانه ای، موج سازی می نمایند و به دنبال ضربه زدن به مرجعیت رسانه ملی هستند.

وی صداوسیما را همچنان پایدار و هوشیار توصیف کرد و گفت: ما با دشمنانی در خارج و غفلت نمایندگان و غرض ورزانی در داخل روبرو هستیم، حتی بعضی از دوستان در داخل هم دانسته یا نادانسته در این جنگ رسانه ای پیچیده، مقابل رسانه ملی قرار می گیرند و خستگی به تن ما می گذارند؛ اما در نهایت پیغام این جنگ عظیم رسانه ای برای ما تحمل و صبوری است و با بصیرت، تحمل و کوشش مضاعف، این مرحله را پشت سر خواهیم گذاشت.

علی عسکری با اشاره به محتوای 66 شبکه تلویزیونی و 99 شبکه رادیویی رسانه ملی که مورد توجه مخاطبان است، گفت: با وجود ناکافی بودن بودجه، سعی نموده ایم با تمام وجود خدمتگزار مردم و همه دستگاه ها باشیم، اما اگر رسانه ملی به اندازه کافی بودجه داشته باشد، می تواند به همه نهادها و دستگاه های دولتی خدمت مؤثر کند؛ چنانچه در ایام کرونا توانست با راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران، باری را از دوش دولت و نظام آموزش وپرورش بردارد.

رئیس صداوسیما به قدردانی روسای قوه از اطلاع رسانی صداوسیما برای مهار و کنترل ویروس کرونا اشاره نمود و گفت: خدا را شاکرم که با وجود همه مسائل، سعی نموده ایم در کنار مسئولان کشور در خدمتگزاری به مردم پیشگام باشیم و در عرصه های مختلف، مؤثر قدم برداریم.

علی عسکری با اشاره به توصیه عده ای مبنی بر درآمدزایی سازمان صداوسیما گفت: عده ای می گفتند صداوسیما باید مستقل گردد و از راه های مختلف هزینه هایش را تأمین کند؛ هرچند موظفیم سال جاری 2700 میلیارد تومان از محل آگهی ها درآمد کسب کنیم تا بتوانیم برنامه بسازیم، اما ما خودمان را رسانه توسعه محور و پیشرفت مدار می دانیم و مبنایمان کسب درآمد نیست؛ بلکه کارهای کلان فرهنگی، اجتماعی و مالی در دستور کار ماست.

او با تأکید بر اینکه ما باید در سکوت و به دوراز هیاهو کار خود را جلو ببریم گفت: مظلومیت ما در این است که باید وانمود کنیم در شرایط خوبی هستیم، اما باید در سکوت کار خود را بکنیم و مراقب باشیم تا جامعه در آرامش و امنیت به سر ببرد.

رئیس صداوسیما در ادامه در پاسخ به پرسش نمایندگان در زمینه سرعت خبررسانی در سازمان گفت: ما در فراوری خبر، نگاه کاملاً شفافی داریم و سعی می کنیم هر بحرانی را در کمترین زمان ممکن پوشش دهیم. البته در انتشار اخباری که باید مراجع بالاتر نظر دهند، این حرکت کند می گردد.

وی همچنین درباره لزوم جوان گرایی در صداوسیما گفت: صداوسیما از پیروز ترین نهادها در توجه به جوان گرایی بوده است؛ البته این امر پیچیدگی خاص خود را دارد، بااین حال در این زمینه همچنان فعال هستیم.

9 هزار کلاس درس تا خاتمه سال تحصیلی روی آنتن صداوسیما

در ادامه این نشست، حسن گروسی، معاون حقوقی و امور مجلس صداوسیما با ارائه گزارشی درباره برنامه های آموزشی که روی آنتن رسانه ملی می رود، گفت: تعداد 15 هزار و 745 برنامه آموزشی در قالب 6575 ساعت در 10 ماه گذشته از شبکه های رادیویی و تلویزیونی پخش شده است.

وی با اشاره به حضور پیروز مدرسه تلویزیونی ایران که فراوریاتش در چندین شبکه تلویزیونی روی آنتن می رود، گفت: تا به امروز بیش از 2000 کلاس درس روی آنتن رفته است و پیش بینی می گردد این تعداد تا خاتمه سال تحصیلی به 9 هزار کلاس برسد.

نقش مهم صداوسیما در آموزش همگانی

علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نیز در ابتدای این نشست پایش فرهنگی کشور را مهم ترین وظیفه این کمیسیون دانست و گفت: رصد رسانه ملی یکی از دغدغه های مهم ما است و حمایت از فضای برنامه سازی آن برایمان اهمیت دارد.

منادی سفیدان حضور رسانه ملی در عرصه آموزش ابتدایی و متوسطه اول و دوم را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در فضایی که بعضی از دانش آموزان به دلیل نداشتن رایانه و تلفن همراه به فضای مجازی دسترسی ندارند، مدرسه تلویزیونی ایران این وظیفه را به عهده گرفت و بخشی از بار آموزشی در نظام آموزشی کشور را پذیرفت که جای قدردانی دارد.

در این نشست همچنین دیگر اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به بیان دیدگاه های خود درباره فضای آموزشی کشور و مطالبات مجلس از سازمان صداوسیما پرداختند. توجه به اقوام و گویش های مختلف در فراوریات تلویزیونی، اهمیت آنتن دهی جاده ای و سیگنال رسانی در مناطق محروم برای فراهم شدن آموزش به وسیله تلویزیون، حفظ مرجعیت صداوسیما و اعتمادآفرینی در فضای خبر، مراقبت از بیان مجریان برای به حداقل رساندن خطاهای برنامه سازی، پرداختن عادلانه به موضوعات معیشتی مردم و پرهیز از پخش آگهی های بازرگانی با محتوایی دور از زندگی طبقه متوسط جامعه، ازجمله موضوعاتی بود نمایندگان در این نشست بیان کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1245

به "گله رییس صداوسیما از موج سازی ها برای حداقل خطاها روی آنتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گله رییس صداوسیما از موج سازی ها برای حداقل خطاها روی آنتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید